Formularz kontaktowy
logo
 

Noc Świętojańska w Goleszowie

W minioną sobotę (22 czerwca) w Goleszowie odbyła się Noc Świętojańska zorganizowana przez Gminę Goleszów, Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie i Stowarzyszenie Miłośników Folkloru i Tradycji „Joniczek”.

Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji m. in. pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez OSP Goleszów, stoiska z rękodziełem i gastronomią, quiz wiedzy o Karpatach, gry i zabawy dla dzieci oraz malowanie buziek. Część artystyczna rozpoczęła się od występów dzieci uczęszczających na zajęcia do GOK-u. Dominika Jaworek i Michał Podżorski wraz z nauczycielem Michałem Kaszturą zagrali na gitarach dwa utwory: „Wehikuł Czasu” i „Gra o tron”. Następnie uczennice Szymona Staniszewskiego – Maja Bujok i Maria Herzyk zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Swój folklorystyczny program przedstawił także Zespół Pieśni i Tańca „Goleszów”.


Ten dzień był prawdziwą ucztą wokalną, na scenie zaśpiewały również solistki Sing It Out, a tuż po nich Grupa Śpiewacza „Wańcy”. Po tych występach przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wianek świętojański. Jury w składzie: wójt Sylwia Cieślar - przewodnicząca, Aleksandra Kąkol – instruktor do spraw rzemiosła artystycznego GOK, Helena Mańka - instruktor decoupage, Danuta Wierzgoń - florystka, Elżbieta Uryga - florystka.

 

Panie bardzo skrupulatnie podeszły do swojego zadania i bacznie przeglądały wszystkie wianki w poszukiwaniu świeżych kwiatów i ziół. Po długich obradach jury zadecydowało, aby w kategorii OPEN przyznać następujące miejsca: 1. Madzia Gibiec, 2. Zespół „Przocielki” z Cisownicy, 3. Świetlica Gminna w Cisownicy. W kategorii „Szkoły i Przedszkola Gminy Goleszów” do konkursu został zgłoszony tylko jeden wianek z Przedszkola Publicznego w Goleszowie, tym samym to przedszkole zdobyło wyróżnienie i otrzymało całą pulę nagród. Po rozdaniu nagród wystąpił fantastyczny, Krakowski zespół Vechi Acum prezentujący muzykę etniczną w świeżym, niekonwencjonalnym wydaniu.

 

Nasza impreza nie odbyłaby się bez tradycyjnie rozpalonego ogniska przez wójta Sylwię Cieślar. Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna z zespołem The Beskids, którzy porwali do tańca wszystkich zgromadzonych w Goleszowie. Całość prowadzili: Małgorzata Szteler Furmaniuk i Jacek Porzycki.

 

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajduje się pod linkiem: http://www.goleszow.pl/fotoreportaz/noc-swietojanska-w-goleszowie


Dziękujemy wszystkim sponsorom, współorganizatorom, a przede wszystkim przybyłym gościom.

 

FOLKLOR


 
« Powrót