Formularz kontaktowy
logo
 

Zespół Pieśni i Tańca

Zespół Pieśni i Tańca Goleszów powstał w marcu 1993 roku z inicjatywy dzieci i młodzieży. Pierwszym choreografem i kierownikiem artystycznym  Zespołu była  Lidia Lankocz, która prowadziła go przez 20 lat. Kierownikiem kapeli stworzonej na potrzeby Zespołu w roku 1997 była Anna Stanieczek oraz Urszula Kenig a partytury dla kapeli opracował Jean-Claude Hauptmann. Zespół występował w naszym kraju i poza jego granicami, (m. in. Finlandia, Macedonia, Serbia, Francja, Ukraina, Niemcy), wystawił dwa widowiska: "Jezusek w Goleszowie" i "Goleszowski wiesieli". Brał udział w nagraniach do radia i telewizji.

 W latach 2014 - 2016 choreografem  Zespołu była  Barbara Gacek a kierownikiem muzycznym  Dorota Branny. Od 2017 roku funkcję choreografa pełni Barbara Rybczyk. Kierownikiem muzycznym do roku 2021 był Szymon Staniszewski. Obecnie funkcję opiekuna muzycznego pełni Adam Boruta.

Zespół liczy około 40 członków, działa w 3 grupach wiekowych tancerzy - śpiewaków. Współtworzy go także kapela składająca się z dzieci i młodzieży.

Celem działalności Zespołu jest propagowanie ludowej kultury zarówno rodzimej,  jak i innych regionów Polski, a także rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży: tanecznych, śpiewaczych i folklorystycznych.
 
Uczestnictwo w Zespole:      
• to świetny sposób na poznanie nowych ludzi oraz miłe i aktywne spędzenie czasu w gronie rówieśników,
• rozwija zainteresowania folklorem oraz formami aktywności muzycznej (śpiew, taniec),
• daje możliwość wyjazdów krajowych i zagranicznych.


Zapraszamy na próby wszystkie chętne osoby, lubiące śpiew, taniec czy zainteresowane polską kulturą ludową.
 
Próby odbywają się we:

 

WTOREK I CZWARTEK

16.00 – 17.00 - Grupa I

17.00 – 18.00 - Grupa II

18.00 – 19.00 - Grupa III

 

Choreograf  Zespołu zastrzega sobie możliwość do zmian godzin w jakich odbywają się zajęcia.« Powrót