Formularz kontaktowy
logo
 

Zespół Pieśni i Tańca

Zespół Pieśni i Tańca Goleszów powstał w marcu 1993 roku z inicjatywy dzieci i młodzieży. Pierwszym choreografem i kierownikiem artystycznym  Zespołu była  Lidia Lankocz, która prowadziła go przez 20 lat. Kierownikiem kapeli stworzonej na potrzeby Zespołu w roku 1997 była Anna Stanieczek oraz Urszula Kenig a partytury dla kapeli opracował Jean-Claude Hauptmann. Zespół występował w naszym kraju i poza jego granicami, (m. in. Finlandia, Macedonia, Serbia, Francja, Ukraina, Niemcy), wystawił dwa widowiska: "Jezusek w Goleszowie" i "Goleszowski wiesieli". Brał udział w nagraniach do radia i telewizji.

 W latach 2014 - 2016 choreografem  Zespołu była  Barbara Gacek a kierownikiem muzycznym  Dorota Branny. Od 2017 roku funkcję choreografa pełni Barbara Rybczyk a kierownikiem muzycznym jest  Szymon Staniszewski.

Zespół liczy około 50 członków, działa w 3 grupach wiekowych tancerzy - śpiewaków. Współtworzy go także kapela składająca się z dzieci i młodzieży.

Celem działalności Zespołu jest propagowanie ludowej kultury zarówno rodzimej,  jak i innych regionów Polski, a także rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży: tanecznych, śpiewaczych i folklorystycznych.
 
Uczestnictwo w Zespole:      
• to świetny sposób na poznanie nowych ludzi oraz miłe i aktywne spędzenie czasu w gronie rówieśników,
• rozwija zainteresowania folklorem oraz formami aktywności muzycznej (śpiew, taniec),
• daje możliwość wyjazdów krajowych i zagranicznych.


Zapraszamy na próby wszystkie chętne osoby, lubiące śpiew, taniec czy zainteresowane polską kulturą ludową.
 
Próby odbywają się we:

 

WTOREK I CZWARTEK

GRUPA NAJMŁODSZA  16.00 – 17.00

GRUPA ŚREDNIA 17.00 – 18.00

GRUPA REPREZENTACYJNA 18.00 – 20.00

 

Choreograf  Zespołu zastrzega sobie możliwość do zmian godzin w jakich odbywają się zajęcia.« Powrót