Formularz kontaktowy
logo
 

ZPiT

Zespół Pieśni i Tańca Goleszów

Zespół Pieśni i Tańca Goleszów powstał w marcu 1993 roku. Pierwszym choreografem i kierownikiem artystycznym zespołu była Pani Lidia Lankocz, która prowadziła go przez 20 lat. Kierownikiem kapeli stworzonej na potrzeby zespołu w roku 1997 była Anna Stanieczek i Urszula Kenig a partytury dla kapeli opracował Jean-Claude Hauptmann. Zespół występował w naszym kraju i poza jego granicami, (m. in. Finlandia, Macedonia, Serbia, Francja, Ukraina, Niemcy), wystawił dwa widowiska: "Jezusek w Goleszowie" i "Goleszowski wiesieli". Brał udział w nagraniach do radia i telewizji. W latach 2014 - 2016 choreografem zespołu była Pani Barbara Gacek a kierownikiem muzycznym Pani Dorota Branny. Obecnie funkcję choreografa pełni Pani Barbara Rybczyk a kierownikiem muzycznym jest Szymon Staniszewski.

Zespół liczy około 50 członków, działa w 3 grupach wiekowych tancerzy - śpiewaków. Współtworzy go także kapela składająca się z dzieci i młodzieży.

Celem działalności zespołu jest propagowanie ludowej kultury zarówno rodzimej, jak i innych regionów Polski, a także rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży - tanecznych, śpiewaczych, folklorystycznych.
 
Uczestnictwo w zespole:      
• to świetny sposób na poznanie nowych ludzi oraz miłe i aktywne spędzenie czasu w gronie rówieśników,
• rozwija zainteresowania folklorem oraz formami aktywności muzycznej (śpiew, taniec),
• daje możliwość wyjazdów krajowych i zagranicznych.
Zapraszamy na próby wszystkie chętne osoby, lubiące śpiew, taniec czy zainteresowane polską kulturą ludową.
 
Próby odbywają się we:

WTORKI i CZWARTKI
16.00 - 17.00 Grupa dziecięca
17.00 - 18.00 Grupa młodzieżowa
18.00 - 20.00 Grupa reprezentacyjna
 
Choreograf zespołu zastrzega sobie możliwość do zmian godzin w jakich odbywają się zajęcia.