Formularz kontaktowy
logo
 

XVIII Gminny Konkurs Gwarowy o ?Złotóm przeposke?

Dnia 26 listopada 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie odbył się XVIII Gminny Konkurs Gwarowy o ?Złotóm przeposke?.

Dnia 26 listopada 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie odbył się XVIII Gminny Konkurs Gwarowy o „Złotóm przeposke”. Główne cele przedsięwzięcia to popularyzacja gwary wśród dzieci i młodzieży, odkrywanie dziedzictwa naszego regionu oraz kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i przywiązania do rodzinnej ziemi.

 

Zadaniem uczestników było prawidłowe zaliczanie poszczególnych konkurencji, za które Komisja Sędziowska (w składzie: Jolanta Warsińska, Aleksandra Stokłosa-Wapiennik oraz Paweł Stanieczek) przyznawała odpowiednią, zgodną z „regulaminem zadań konkursowych” ilość punktów. Do konkursu przystąpiły dwie drużyny: uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Dzięgielowa oraz gimnazjaliści reprezentujący Bibliotekę w Cisownicy. Obie drużyny spisały się wzorowo i zdobyły ex aequo pierwsze miejsca. Wszystkim uczestnikom i opiekunom: pani Halinie Oreł oraz pani Sylwii Macihorskiej serdecznie gratulujemy!Galeria:
 
« Powrót