Formularz kontaktowy
logo
 

Dożynki Gminne - Dni Gminy Goleszów 2017

Dożynki Gminne - Dni Gminy Goleszów 2017

W dniach 26-27 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne – Dni Gminy Goleszów 2017. W tych dniach dziękowaliśmy rolnikom, sadownikom, ogrodnikom, pszczelarzom za ich ciężką pracę.

Gospodarzami tegorocznych dożynek byli Lucyna i Józef Sobótkowie z Lesznej Górnej, którzy od 28 lat prowadzą gospodarstwo rolne o pow. 25 ha. Specjalizują się
w hodowli bydła opasowego, a hobbystycznie zajmują się też hodowlą koni huculskich oraz drobiu. W gospodarstwie pomagają im dzieci Elżbieta i Marcin oraz Katarzyna i Weronika, które aktualnie studiują we Wrocławiu i Krakowie.

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się korowodem, który prowadziła Orkiestra Dęta „Goleszów Band”, za nimi szedł Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Goleszów” z wieńcem dożynkowym. Następnie zaprezentowały się poszczególne sołectwa. Swoje maszyny rolnicze prezentowali rolnicy oraz firmy. Nie zabrakło ochotniczych straży pożarnych, stowarzyszeń  czy kół działających na terenie naszej gminy. Przejazd korowodu dożynkowego zamykały samochody rajdowe młodych kierowców z Goleszowa oraz karetka pogotowia ratunkowego, której przewodził lekarz Jan Śliwka.

Część artystyczna rozpoczęła się obrzędem dożynkowym przeprowadzonym przez goleszowski zespół pieśni i tańca (prowadzony pod okiem choreograf Barbary Rybczyk oraz pod kierownictwem muzycznym Gabrieli Targosz) po którym jego członkowie wokalnie i tanecznie zaprezentowali swoje umiejętności. Następnie na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta „Goleszów Band”, której kapelmistrzem jest Grzegorz Ogrocki. Później nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Gmina Goleszów w kwiatach i zieleni”.

Na najmłodszych uczestników sobotniej imprezy czekał darmowy plac zabaw sponsorowany przez lokalne firmy.

Gwiazdą tego dnia był zespół BACIARY – znany i lubiany w naszym regionie, o czym zaświadczyła licznie zgromadzona publiczność. Późnym wieczorem można było zobaczyć występ teatru ognia Inferis.

Niedzielne występy rozpoczął zespół RIFT w skład którego wchodzą również mieszkańcy naszej gminy. Wokalista zespołu to ćwierćfinalista „The Voice of Poland”. Następnie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Szkoły Sztuk Walki i Samoobrony „Goshin Doo”, trenujący pod okiem mistrza, złotego medalisty mistrzostw Europy i Świata Ryszarda Bochma 7 DAN. Mistrz swoją wiedzą w zakresie samoobrony i sztuk walki dzieli się podczas zajęć prowadzonych w GOKu. Prosto z Chorwacji zawitał do Goleszowa wyczekiwany przez swych fanów Jacek Silski. Za swój aksamitny głos i piękne melodie został nagrodzony gromkimi brawami.

W ciągu dwóch dni można było m.in. skorzystać z kuchni regionalnej, zakupić rękodzieło i bawić się przy dźwiękach zespołu muzycznego Cantare.

 Galeria:
 
« Powrót